Role bezpečnosti v důvěryhodném „cloudu“

( 9 hlasy )

Role bezpečnosti v důvěryhodném „cloudu“Současný markantní příklon ke cloud computingu, který můžeme sledovat u všech typů firem a institucí, má co do činění s ekonomikou provozu datových center. Obrovský nárůst v počtu aplikací a v objemech zpracovávaných dat z nich udělal jedny z největších firemních „děr“ na peníze, které mají stále se zvětšující tendenci.
Koncept veřejného cloud computingu je vlastně velice jednoduchý – přechod od drahých, interně vlastněných a spravovaných IT zdrojů k levnějšímu pronájmu IT kapacit a služeb dle aktuálních potřeb. Takto pronajímatelné kapacity a služby jsou postaveny na moderních technologiích a konceptech jako je virtualizace, servisně orientovaná architektura a Internet. Stejný koncept využívá již dnes mnoho firem v rámci svých privátních cloudů, tedy vlastních virtualizovaných datových center splňujících jejich konkrétní a dost často specifické požadavky na bezpečnost.

Bezpečnost v prostředí cloudu z pohledu RSA

( 8 hlasy )

bezpecnostPro každou společnost či instituci je vstup do cloudu, tedy využívání služeb poskytovaných externími subjekty prostřednictvím internetu, významným rozhodnutím, které spolu nese změny procesů, způsobu práce, a v neposlední řadě také změnu pohledu na bezpečnost. V prostředí cloudu totiž již neexistují klasické hranice mezi tím, co je uvnitř firmy, a tím, co je vně. Mnoho služeb doposud fungujících v rámci instituce je přesunuto (outsourcováno) jiným subjektům a čím dál větší část obchodních procesů se tak odehrává v prostředí internetu. A to je, jak známo, z pohledu bezpečnosti mnohem složitější, než interní podniková síť.

Na řešení bezpečnosti v prostředí cloudu se lze dívat minimálně ze třech různých pohledů – z pohledu identit, informací a infrastruktury. Pojďme se tedy krátce podívat na základní principy v těchto třech oblastech.

IDG: Bezpečnost v prostředí cloudu

( 6 hlasy )

iStock_000003184929XSmallPro každou společnost či instituci je vstup do cloudu, tedy využívání služeb poskytovaných externími subjekty prostřednictvím internetu, významným rozhodnutím, které spolu nese změny procesů, způsobu práce, a v neposlední řadě také změnu pohledu na bezpečnost. V prostředí cloudu totiž již neexistují klasické hranice mezi tím, co je uvnitř firmy, a tím, co je vně.

Dimension Data: Je na zákazníkovi, aby se chránil před riziky cloudu

( 7 hlasy )

parapleAno, cloud computing zřejmě nabídne významné úspory firmám, které se rozhodnou nakupovat software, infrastrukturu, nebo platformu od externích dodavatelů a za služby budou platit průběžně. Využíváním cloudů mohou získat rychlý přístup k těm nejlepším obchodním aplikacím nebo prudce navýšit využití zdrojů vlastní infrastruktury, a to za minimálních nákladů.

Takže cloudem opravdu stojí za to se zabývat. A, podle všeho, mnoho firem tak činí.

Cloud.cz (www.cloud.cz), server o Cloud computingu. | Sitemap | RSS - cloud.cz | EMC Showcase