Cloud transformuje IT

( 16 hlasy )

kite Cloud computing představuje pro organizace řadu zcela nových příležitosti. Ve třiceti vteřinách Vám ukážeme, jaké zásadní inovace může i Vaše firma od cloud computingu očekávat.

Mobilita a Cloud - výhodné spojení

( 13 hlasy )

kiteKoncept mobilních zaměstnanců přesahuje firemní prostředí a sahá až do životního stylu. Stále více lidí nemusí sedět v kanceláři. Prostě pracují odkudkoli, z domova, na letišti, ve vlaku... A nejenom, že mohou pracovat, kde chtějí, ale mohou pracovat, i kdy chtějí. Mobilita zvyšuje efektivitu pracovního výkonu.

Existuje celá řada povolání, zdravotní sestry, lékaři nebo pomocný IT personál, kde sice musí být zaměstnanci na určitém místě, ale jen málokdy musí sedět u svého stolu. Moderní technologie pro komunikaci a spolupráci podporují i chytré telefony a tablety, což práci usnadňuje.

Původně byli mobilní pracovníci převážně prodejci na cestách. Později se mobilita rozšířila například i na techniky, kteří prováděli opravy. V současné době je ale mobilní pracovník prakticky každý zaměstnanec.

EMC Magazín

( 11 hlasy )

cloudEMCdataPřihlásit se k nejslavnější rovnici dějin fyziky je vlastně pěkná drzost.

Einsteinův vzorec říká, že v každém kousku hmoty je ukryto nepředstavitelné množství energie. Dnes z ní dovedeme využít jen zlomek zlomku. A vědci říkají, že nikdy nedosáhneme na celek.

To neznamená, že bychom se měli přestat snažit. Každé malé zlepšení může přinést veliký užitek. O nevyužitém potenciálu se vždy dá uvažovat jako o příležitosti. Je pozoruhodné, jak málo lidí to dělá. S dnešním světem IT je to hodně podobné jako s energií skrytou ve hmotě. Skrytá síla je obrovská, ale její velká část spí. Víte o ní, ale nedovedete ji využít.

Přihlásit se k té rovnici je možná drzost, ale my jsme si na to troufli už dávno. Znovu a znovu potvrzujeme, že právem. EMC již 32 let pomáhá uživatelům získat z podnikových informačních systémů maximum.

I proto jsme se rozhodli představit se vám, našim zákazníkům, cestou tradiční, a přece novou. Zveme vás na setkání nazvané EMC Day, které proběhne 22. září 2011 a na němž budete mít možnost poznat nás i jinak, než jste dosud byli zvyklí.

Stáhněte si kompletní aktuální číslo EMC Magazinu.

EMC odpovídá na Vaše dotazy v interaktivní aplikaci

( 19 hlasy )

newsPtejte se EMC na privátní cloudy a datová úložiště pro cloud.

Interaktivní aplikace EMC se Vám bude snažit odpovědět na typické otázky, které bývají pokládány v souvislosti s privátními cloudy a infrastrukturou datových úložišť pro cloud.
Pokud Vás připravené odpovědi neuspokojí, pokládejte další otázky. Odborníci společnosti EMC jsou připraveni odpovědět na každý Váš dotaz.


Na interní cloud nejste připraveni

( 19 hlasy )

internicloudAle můžete být: zde je návod, jak na to

Shrnutí

Cloud computing  - standardizovaný, samoobslužný model s nasazením „platby za využití“ nabízí firmám rychlý přístup k výkoným a flexibilnějším IT kapacitám v cenových hladinách, kterých s tradičním IT nelze dosáhnout. Přestože si už dnes mnoho firem užívá výhod veřejných cloud služeb, naprostá většina profesionálů v oblasti firemní infrastruktury a operací (I&O) považuje cloud infrastrukturu, software a služby stojící mimo firewall  za příliš málo vyspělé a spolehlivé na to, aby v jejich firmách mohly být zavedeny. Jejich odpověď zní: „Přivedu tyto technologie „domů“ a uchýlím se k privátnímu řešení – internímu cloudu.“ Technologie cloud ale nejsou „věci“, znamenají odpověď na otázku „jak“, a většině firemních I&O oddělení chybí zkušenosti i vyspělost potřebné k řízení těchto prostředí. Aby byli na přijetí cloudu připraveni, musejí se nejprve vypořádat s otázkami standardizace operací, automatizace a virtualizace. Proces je sice možné urychlit přijetím cloudu s hotovými řešeními „na klíč“ určenými pro zcela nová prostředí, ale většině firem bude zprovoznění interního cloudu trvat celé roky.
Cloud.cz (www.cloud.cz), server o Cloud computingu. | Sitemap | RSS - cloud.cz | EMC Showcase